Kasım 1, 2020

Mobil Sohbet

ile admin

Mobil Sohbet; Sohbet, Mirc, mırç, face, twter, instigram vs,vs Bin bir çeşit sosyal paylaşım platformları çıktı.
Birde isme bakın, geneline verilen isme. Sosyal paylaşım.

Neyin sosyalleşmesidir bu? Bildiğin sosyalleşmeden uzaklaştıran bir uygulama. Bilgisayardan, cep telefonlarından, tablet gibi metaryellerden kafamızı kaldıramayan bir toplum olduk. Hatta ülkeler bile bier birlerine vereceği

Sirine

Sirinler

mesajları, sosyal medya dediğimiz uygulamlardan veriyor. “sosyalleşmek neresinde” Sosyalleşme dediğimiz şey, bir birimiz ile karşılıklı kelimeler kurarak olur. Yüz ve mimik hareketlerimizi hissederek olan bir eylemdir. Yazarak sosyalleşmek olmaz.

Kişiler nerede ise toplum içerisinde birbirleri ile iletişim kura bilmeyi unuttu. Önceden bilgisayarlar üzerinden sohbet edebileceğiniz sohbet alanları var idi. Şimdi ise mobil sohbet  Mobildene dilen, cep telefonlarından edilen ama aranarak değil yine yazışma ile edilen bir sohbet şekli daha çıktı, bununda adı sosyalleşme.

Var olanları yetmiyormuş gibi her gün bir başka sosyalleşme alanı açılıyor.

Var olan siteler ve sistemler ile zaten başımız belada, dertte ikebn birde cep telefonları ile olan sohbet şekli mobili çıktı. Evde zamanımızın büyük bir kısmını alıyor idi, düşündüler evde yokken, bilgisayara ulaşamadığı zamanki zamanda kişilerin zamanını nasıl ala biliriz diye ve bu işinde mobil olanını mobil sohbet şeklini yaptılar. Dışarıda cadde de yürürken, bir parkta otururken o zamanınıza da göz diktiler resmen.

Toplumlar için büyük bir tuzak bu. Bütün insanlık bu tuzak dan uzak dura bilmeli. Sosyalleşmek adıma tarak, yürüyerek, el ele dokunarak, bir sahilde yürüyerek, bir ve birileri ile bir şeyleri paylaşarak olur. Adı üzerinde sosyal paylaşım. İnternetten, bilgisayardan, mobilden mobil sohbet ederek neyi paylaşa bilirsiniz ki?

Mobil Sohbet

Akrabalıklarımızı, hal hatır sormayı, yaşlı ziyaretlerini hatta ana baba ziyaretlerini bile sosyalleşmek dediğimiz, mobil uygulamaları ile yapar olduk. Mobil sohbet uygulamaları ile sosyalleşen toplum, Ölüsünü de bu mecralardan ziyaret edecek duruma doğru gidiyor. https://sirine.net/ olarak uyardık. gerisi Mobil sohbet ve sosyalleşme platformu üyelerine kalmış. Sizlerde elinizde cep telefonları ile sohbete girmek ve şirin bir ortamda sohbet etmek ister iseniz. Tam yerindesiniz.