Mart 12, 2021

sohbet

ile admin

sohbet dediğimiz kavram çok geniş çeşitli bir eylemdir.Sohbet karşılıklı iki kişi arasında oluşan iletişim şeklidir.Tarih öncesi çağlarda insanlar sohbet dili olarak işaretleri çeşitli sesleri kullanarak da sohbet ederler. Karşılıklı anlaşırlardı. daha sonraları alfabeler oluşturularak her toplum kendisine bir sohbet dili geliştirdi ve şuan bu diller arasında İngilizce evrensel bir dil olarak kullanılır oldu.

Sirine

Sirinler

İnternetin çıkması yaygınlaşması ile de sohbet siteleri ortaya çıktı ve çok sayıda ve çok çeşitli sohbet türleri oluştu. ilk önce net aleminde sohbetyazılı chat olarak başladı ilerleyen teknoloji ile görüntüde işin icerisine girdi ve görüntülü yazılı chatlar meydana çıktı. Daha sonraları son 10-15 yıldır en çok yaygın olan sohbet şekli sesli görüntülü tabir ettiğimiz sesli sohbet sistemleri çıktı. Ve tutuldu şuan sesli sohbet sitelerinin sayısı bilinemeyecek derecede fazlaca arttı. Ve artık sohbet sesli ve görüntülü yapılıyor.

sohbet ve chat, sesli sohbet

Sesli sohbet sistemleri sanırım bu sohbet alanının en gelişmişi artık bundan sonra yapıla bilecek bir şey kaldığını sanmıyorum. Sohbet en ilerlemiş devresini yaşıyor bence real gibi goruyorsun, duyuyorsun ve konuşuyorsun. Gerçekde real de sohbet eder gibi bir hale geldi. Sohbet sistemi sesli sohbet ile.sesli sohbet siteleri de çok fazla dallara ayrıldı. Ve sesli sohbet siteleri format bakımından çeşitleniyor. Hatta sesli sohbet siteleri içerisinde sohbet edilen odaların bile her birinde sohbet formatı farklıdır. Bu farklılık ve her odanın denetlenir olması, bu tür sitelere farklılık katan unsurdur. Bizimde tercih sebebimizdir. Ome tv siteleri gibi denetlenemez değiller. Denetleniyor olması, seviye ve uslub bakımından önemli. bu denetlenme mekanizması, bu sitelerin seviyeli sohbet olarak anılmasını sağlar. ome tv ve omegla siteleri içinde aksini düşündürür.

Sesli sohbet sitelerini, kaliteli yapan, ome tv gibi sitelerden ayıran, sitelerde rastgele chat edilememesidir. Buırakın siteyi, her oda denetlene bilir durumdadır. Her oda da, her odanın kendi görevlileri, o odanın düzenini sağlar. Bel altı ve argo, saygısızlıklara izin verilmez. Ome tv gibi sitelerde, bu tür bir mekanizma işlemez. İsteyen,istediği saygısızlığı yapa biliyor. Bir seviye ve sohbet düzeyi yoktur. Kural yoktur.