Şubat 12, 2020

Şirinler

ile admin

Şirinler çizgi filmi Belçika’da yaşanan karikatürist tarafından çizgi roman gibi bir kitap olarak 1958 yılında çıktı. Zamanında haftalık veya aylık olarak bir karikatür çizgi roman gibi yayınlanan şirinler çizgi romanı 1981 yılında televizyona uyarlandı ve beklendiğinden daha fazla bir ilgi gördü. 1981 yılından bu güne süre gelen bir serüven haline geldi. Şirinler çizgi filmi artık yenilenmiyor,farklı bölümleri yazılmıyor olmasına rağmen ilgi görüyor.

Şirine

Zamanımıza uyarlanmış sinema filmi olarak karşımıza çıksa da. Çizgi film gibi olmadı. Şirinler çizgi filminde gargamel ve azman bir taraf olurken, şirinlikleri ile meşhur şirine ve şirinlerde iyilik tarafı

Sirine

Sirinleroldu. İki ayrı yan ve taraf,biri kötü diğer taraf ise şirin mi şirin bir grupla çekişip durdular. Bir şirin önder şirin olan şirin baba, bir de şirin mi şirin şirine olan filimde şirineyi de gargamel üretti. Şirinlerin arasına karıştırarak hain amellerini yerine getirmeyi düşünen gargamel. Şirin babanın şirinliğine yenilerek. Şirine’yi de şirinler ailesine katılmaktan kurtaramadı.

Şirinler ailesi şirine ile bir kişi daha arttı ve şirine grubun,ailenin tek bayan üyesi oldu. Daha sonra bu şirinler ailesine çok sayıda üyeler katıldı. Ama hiç birisi şirine ile daha da şirinleşen şirinlere bir katkı sağlayamadı. Şirinler ormanı şirine’nin tek bayan üye olduğu dönemleri ile en güzel dönemlerini yaşadılar. Şirine ciddi bir şirinlik kattı.

Şirinler ormanı

şirine ile şirinler ormanı ve ailesi daha bir şirin oldu. daha sonra teknolojinin gelişmesi ile şirinlere daha farklı üyeler katıldı, bayan bir iken birden fazla oldu. Sineması yapıldı ama hiç bir zaman eski şirinler ormanı olmadı. Büyüklere yönelik bir film olması istenilerek sinema filmi bile yapıldı ama tutmadı. 1981 yılında televizyona uygulanan yönü ile hafızalarımız da yer etti. https://sirine.net sitemiz ile bizlerde şirin bir ortamda siz katılımcılarımıza şirin bir ortam hazırlamayı ümit ediyoruz. Hem 1958 de çizildiği dönemlerde olan şirinleri, hemde 1981 yılında televizyonda ilk yayınlanan hali ile sizlerin karşısında olacağız. Amacımız o dönemlerdeki şirinleri bugün ki zamanımıza taşıya bilmek amacı ile karşınızdayız. en şirin net sirine.net diyerek bu sitemiz ile yola çıktık.