Şubat 24, 2020

Sirine

ile admin

Sirine ve Sirinler çizgi filminin kahramanlarından olan  şirine hakkında sitelerde çok sayıda olumsuz makaleler, yazılar, fikirler göre bilmeniz mümkün.  İnsanoğlu hep farklı farklı tezat, ilgi çeksin diye farklı görüşler ama uç noktalarda fikir beyan ederler. bu çok doğaldır da, ama fikir beyan ederken mesnetsiz, tutarsız, birde karşı tarafı kırıcı ithamlar hoş değil. Şirinler çizgi filmi isme bir bakın; “Şirinler” birden fazla şirin olan bireylerin bir arada olduğu topluluk.

Sirine

Sirinler

Şirin babasından uykucu’suna,  sakar’ ın dan  hatta  Azman’ına, gargamel’ine  kadar her biri  en kötü karakterleri bile şirin olan bir ormandan  bahsediyoruz. Ormanın ismi bile şirinler ormanı.  Evleri, ormanları,  Kullandıkları teçhizatlar veya  yaptıkları icatlar.Yaptıkları muziplikler, şakalar,  her bölümde işlenen her bir konu. Her hali ile şirin. Bu kadar şirinliğin bir arada toplandığı bir platformda şirinlerin en şirini olan “şirine” karakteri için söylenenleri kabul etmek imkansız. Hatta o söylemlerde bulunan kişiler. Kendi iç dünyasında ki çirkinlikleri yansıtıyor diye biliriz.

  Şirine Hakkında

sirine hakkında olur olmaz söylenen kelimeler, söylemler nelerdir?

İşte şirine orospu iniş, şirinler … imiş, Şirin baba şirine yakıştırmaları vs. gibi bir sürü saçma sapan benzetmeler. İnsanlar ne edeceğini şaşırmış ve bir çizgi film karakterleri üzerinden bu tür tartışmalar başlatmışlar. Bununla zaman geçirmiş zaman harcamışlar. Şirinler çizgi filmi, Mavi şirin karakterlerden oluşan bir grup kahramanlar. Bu sevimli kahramanları yıllarca izleyenler sevmiş, takip etmiş. ve bu filimle eğlenmişler. Bizlerde çocukluk dönemlerimizde izledik, tek kanallı dönemlerde bekledik bile başlayacağı günü ve saati.

Şirine ve şirinler hakkında..

Şirinler dediğimizde ilk akla gelen karakter de mutlaka şirinler ve şirin baba olur. Bu iki karakterin etrafında dönen bir sürü olaylar zinciri ortaya şirinler çizgi filmini çıkartıyor. Yılların filmi çok kanallı sisteme geçilmesi ile ve internetin de hayatımıza girmesi ile herkesin istediği zamanda ulaşa bileceği bir çizgi film haline geldi.
Hatta şirine karakterinin oyuncakları, kıyafetleri, oyunları yapıldı.

Filminin haricinde bu şekilde de çocukların eğlencesi haline geldi.  Bir çok dalda hediyelik eşya, anahtarlık, gibi aksesuarlarda şirine figürü kullanıldı. Ev süsleme amaçlı süs eşyalarının yanı sıra. Çocuk odalarında duvar kağıdı, çocuk yataklarında nevresim oldu şirine.

Bizimde sitemiz için şirinliği sembollesin diye isim kaynağımız oldu. Sitemize şirine ismini verdik. sitemiz https://sirine.net ile sizlere şirin konularda şirin bilgiler vereceğimiz gibi, şirinler hakkında da detaylı bilgiler aktaracağız.