Mart 17, 2021

sesli chat kelimesinde googlede en çok arananlar

ile admin

sesli chat kelimesinde googlede en çok arananlar Bu başlık aslında saymakla bitmez. Ama biz yinede bir bakalım. Google akıl almaz, tarif edilemez bir boyut, bir büyüklüğe erişti. Google dünya devi olma yolundaki adımlarını destekli atıyor demek saçma bir cümle olmayacaktır. Google ciddi bir dünya devi tartışılmaz ve bu google amacı arama motoru olmak dan cıkarıldı. Adresini bildiğiniz siteleri bile, google üzerinde arar olduk. Örneğin sirine.net adresini net olarak bildiğimiz bu siteyi googlede sirine.net yazarak girmek.

Sirine

Sirinler

Saçmalığın ve googlenin amacı dışında kullanılmasından başka bir sey değildir. Türkiye’de facebook a google üzerınden değilde, üst adres çubuğunu kullanarak giren bir kişiye rastlamadım. sohbet sitelerinde de durum aynı. Sesli chat sitelerinde google üzerinde araması yapılan isimler sesli chat, görüntülü sesli chat, sohbet  siteleri, camfrog sesli chat, kameralı sesli chat, cikcik sesli chat, sesli chat hack, sesli chat scripti diye sesli chat sitelerinde sohbet etmek. Kameralı sohbet sitesinde dostluk güden kişilerin arama yaptığı kelimelerdir.

sesli chat kelimesinde googlede en çok arananlar neler?

Ne yazık ki google crome nin, üst adres çubuğuna sitenizin adresini yazarak gire bilirsiniz siteye. Fakat ne yazık ki ben google arama motorunu, google arama motorunda arayan kişiler gördüm. İşte sesli chat kelimesi de böyle.  Mesela sirineseslichat.com diye bir site düşünün. Bu siteye girmek için, explorer veya google crome tıklarsınız. Açılır üst adres çubuğuna bu sitenin adını uzantısı ile birlikte yazarsınız. Böylece siteye giriş sağlanır. Ne yazık ki bizim toplumumuz, uzantı dahil, google arama motoruna yazıyor.

Adresini bildiği bir web sitesini, googlede arattırarak giriyor. Bu nedenle de google de kelime aramaları önemli bir hal alıyor. Googlede aranan o site yerine karşınıza başka bir site de çıka bilir. fakat direk adres çubuğuna bildiğiniz adresi yazarsanız. Asla yanlış bir siteye gitme şansınız yok. Bu nedenledir ki, adresini bildiğiniz sohbet sitenize, direk adres çubuğu ile girin. Googlede arama yaptığınızda, kendi siteniz diye başka sitelere girebilirsiniz. Ayrıca mutlaka sitenizin adresini bilin. Sesli sohbet aramasında bu gün şirine, yarın bir başka site vardır. Tıkladığınızda sohbet ettiğiniz kişileri ve sitenizi bulamazsınız. sesli chat kelimesinde googlede en çok arananlar çokda bulunamayanlar oluyor.