Nisan 24, 2021

Omegle

ile admin

Omegle dünyanın genelinin, hemen hemen herkesin bildiği bir rastgele chat alternativi bir sitedir. Biz birden fazla sitemiz ile sohbet platformlarında varız. O sitelerimizde ve şuan içerisinde bulunduğunuz şirine sitemizde, her tür

Sirine

Sirinler

sohbetten bahsettik. Omegla dedik, ome tv dedik, chat roulette dedik. sesli sohbet dedik, kameralı chat dedik. Ama hiç bir sitemizde “omegle” demedik. Oysa ki o bahsettiğimiz her sitenin, çıktığı, örnek aldığı, taklit ettiği site omegle sitesidir. Bu sitelerin her birinin aslı budur. Diğerlerinin hepsi bu sitenin taklididir.Hiç bir sitemizi de, bu sitede ki gibi, bu aramada googlede çalışmadık. Seo çalışmalarımız da, bu kelimeye yer vermedik. Çünkü bunun iki ayrı nedeni vardı.

1- Omegle sitesi Türkiye’de yasak.

Evet omegle.com ve diğer uzantıları Türkiye de, birinci sayfaya gelmez. Sitenin aslının içeriği nedeni ile yasaklanmıştır. Bu yasağa bizde karşı değiliz. Çünkü omegle dediğimiz sitenin içeriği, bizlerin örf adetlerine uygun değil. Fakat ome tv veya chat rulet gibi kelimelerde, sitelerde, bu site gibidir. Buda yasaklanmalı idi diye düşünüyoruz. Hatta şunuda diye biliriz, ome tv gibi kelimeler içeriğinden, sohbet paneline kadar her şeyi ile, aynı siteyi yapmıştır.

2-Omegle çok bilinen ve aranan talep görendir.

Omegle denilen site, milyarlara hitap eden, bilinen bir sohbet platformu. Böyle bir talebe, ilgiye hitap eden kelime de kullanıcıların önüne gelebilecek bir çalışma, çok zordur. Hatta imkansız gibidir. O nedenle omegla olarak, bir harf değiştirerek, alınan domainler ile başarılmaya çalışılmış, fakat olmamıştır. Şimdi bu denli büyük bir aramada birinci sayfaya gele bilmek, büyük mesele. Bu nedenle zorluğundan sebep, biz dahil bir çok kişi bu aramaya girmez.

Omegle kelimesine neden girdik?

Bu denli zor ve diğer sitelerle girmediğimiz bu kelimeye, şirine sitemiz ile şimdi neden giriyoruz? Çok basit. Çünkü sirine.net sitemiz yaşı itibari ile, değerli bir site. Google buna önem verir. Sırf bu cesaretle omegle kelimesinde, bir başarı elde ederiz cesaretine, vardık. Birde bu makalemiz ile, bu aramada, bu başarıyı elde eder isek; Nasrettin hoca misali, “ya tutarsa” o zaman başarının büyüğünü elde etmiş olacağız.