Mart 22, 2021

omegla

ile admin

omegla chat sohbet ve eğlence sitemiz sizlere live chat sunar. Live chat Türkçe anlamı ile, canlı sohbet demek. Bizlerde Türkiye de çok sayıda  bu kategoride siteler yaptık. Şimdi asıl konumuz omegla. Kısaca değinelim istedik. Ne içeriği olduğunu bilelim diye, kısaca live chat dedik. Sitemiz şirine ile bu aramada da bir kaç kez bahsedeceğiz. Türkiye de bir kullanıcı, omegla sitesine girer, Dünyanın bir başka ülkesinde olan Hans da aynı siteye girer, bu iki kişi, bir ortamda, aynı anda sohbet eder. İşte bu eylem bire bir, live chat (canlı sohbet) eder. Bu tür sohbet platformlarında neler gerekli, nelere ihtiyacımız var? Onları tek tek sayalım, inceleyelim.

Omegla sohbet ve gerekleri.

Bu sohbete erişim sağlaya bilmek için, bizlere neler gerekli?

1- webcam bir adet kameraya ihtiyacımız var. Canlı denmesinin, live chat denmesinin asıl nedeni budur. Sohbete başlaya bilmek için. Bir kamera ve kameramızın bilgisayara takılı olması lazım. Çünkü omegla sohbet sitesine kamera açılmadan girilemez. Eğer siteye mobil den, cep telefonu ile giriyor iseniz, cep telefonunuzun kamerası, direk webcam olarak faaliyete geçer. Ayrıca, kamera gerekmez.

2- Mikrofon Sitede sesinizin karşıya gitmesi için, mikrofona gerek duyulur. Eğer mikrofonunuz yok ise, sesinizin karşıya gitmesi imkansız olduğu gibi, siteye girişte yapamazsınız. Yine cep telefonu ile giriş yapacaksanız, tekrar bir mikrofona gereksinim kalmaz.

3- Bilgisayar Bu sohbet türlerine geneline sanal alem deniliyor. Sanal sohbetler içinde mutlaka bilgisayar gerekli, yani omegla sohbet için bir gerekli unsurda bilgisayardır.

4-  Cep telefonu Omegla live chat sitelerine cep telefonu ile de girilebilir. Cep telefonu da bu sohbete giriş için bir araçtır.

Yukarıda saydığımız araçlarınız var ise, birde bunlardan Online bağlantı kurabilmek için, internet sağlayıcınız var ise. Omegla chat için hazırsınız. Dünyanın neresinde olursanız olun,dünyanın her yerinden insanlar ile bir araya gele bilirsiniz. Artık omegla sohbet için hazırsınız.

Live chat

Sirine

Sirinler

Aslı omegle kelimesinden olan omegla, live chat hizmeti sunan, bir sesli sohbet türüdür. Ome tv gibi bu sitede rastgele chattır. Siteye girişte üyelik gerekmez. Sitede sohbet etmek için ücret gerekmez. Omegle ve ome tv ile aynı sohbet panelini kullanır. Ayrıca içerik olarak ta, aynı sohbet içeriğine sahiptir. Sitemiz şirine, sizlere bunun farklı bir versiyonunu sunmak için,çalışmaktadır. Umarız ki, beğeninize sunduğumuzda, çok güzel bir sohbet ortamı olacak. Sizlerin desteği ve ilgisi ile bambaşka bir omegla sohbet sitesi kuracağız. Adına da şirine omegla diye biliriz. İşte bu nedenle bu makaleler ile, bu hedefe ulaşmanın alt yapısını hazırlıyoruz.