Nisan 15, 2021

Okcupid

ile admin

Okcupid dostluk, arkadaşlık, sosyal aktivite ve buluşma platformu. 2004 yılının başında açılan bir sitedir. Daha önceleri bir sosyal ağ sitesi olarak kurulmuştur. İstenilen performans alınamayınca. Şimdiki amaca çevirilmiş tir. Bu site bir sohbet ve arkadaşlık sitesi haline getirildi. Bildiğimiz sesli sohbetlerden, görüntülü sohbet sitelerinden kameralı sohbetlerden ve hatta, omegla ve ome tv gibi sitelerden bile farklı. Bu site sohbet den ziyade buluşma sitesi. Bir araya gelme gibi. Hatta sanal çöpçetan diyelim. Site kendisi size uygun arkadaşı, kişiyi buluyor. Sizin o size bulduğu kişi ile görüşmenizi sağlıyor. Burada site size arkadaş, size uygun arkadaşı buluyor, diye biliriz. O nedenle diyoruz ki, Bildiğimiz sitelerden farklı bir site Okcupid.

Okcupid Sohbet sitesi değil.

OMe tv, omegla, chat rulet, şirine, chat random, sesli chat, kameralı chat, Saymaya kalkarsak daha onlarcasını saya biliriz. Bu saydıklarımızın her biri bir sohbet ve chat sitesidir. İşte okcupid Böyle değil. Okcupid sohbet sitesi değil. Bu site buluşma, görüşme, bir araya gelme diye bileceğimiz bir site.Amerika Birleşik devletlerinde kurulan, Yalnız dünya çapında uluslar arası faaliyet gösteren bir site. BU siteye girdiğinizde, Çok detaylı,çok teferruatlı bilgiler istiyorsiz den. Bu bilgiler çok özelinizi veya cep telefonunuza kadar bütün bilgilerinizi, istiyor. Siz bu bilgileri girdiğinizde. Size uygun bir buluşma arkadaşınızı bu bilgiler ile kıyaslayarak buluyor. Sİzin oturduğunuz adrese yakın. Sizin kişiliğinize uygun. Kısaca sizinle bir başkasının bilgilerini kıyaslayarak, size uygun bir arkadaş öneriyor. okcupid sitesinin çalışma şekli bu.

Karşı taraftan topladığı bilgiler, sizin bilgilerinize uymlu, uygun ise, iki üyeyi bir birine önererek bir ortam oluşturuyorlar. İşte okcupid sistemi bu şekilde çalışıyor.

okcupid

sohbet okcupid

Birde şöyle düşünelim. Türkiye’den bir okcupid üyesi, siteye girdi. Bu üye yi nasıl birisi ile karşılaştıracaksınız diye sorduğumuzda ise, şu söyleniyor. Okcupid üye aşamasında, adres, kilo, boy,cins v.s A’dan Z’ye bütün bilgilerinizi topluyor. Size soruyor, cevaplıyorsunuz. Bu sorular karşılığında, ABD de bir bayan ile, Almanya’da bir erkeği bir araya getirmiyor. Almanya’dan okcupid üyesi olmuş kişi ile, Almanya’dan üye olmuş bir başka kişiyi eşleştiriyor. Böylece uluslar arası olmuş oluyor. İşte okcupid üyelik aşamasında onca detaylı soruları bu nedenle soruyor.

Türkiye’de çok yaygın olmayan okçupid sitesi. Abd de yaygın ve çıkış ülkesi abd. bu sitede bir ome tv gibi, Chat rulet ve omegla siteleri gibi, dağılır. Dünya çapında bir site olur. Sitenin boşta uzantısı kalmamış. Bütün domainleri alınmış. Çok fazla bilinmese de, aranmaya başlandı bile.