Mayıs 1, 2020

evde kal şirine

ile admin

evde kal şirine diye size sesleniyoruz.Dünyayı saran korena virüsü, bizleri de eve mahküm etti. Bizde bu dönemde evde kal  diyoruz ve şirine sitemiz ile biraz uğraşalım dedik. Hatta sitemizi uzattık diye düşünüyorduk ki, süresi dolmuş ve sitemiz kapanmış. Kısa bir sürede kimse sahiplenmeden yeniden uzata bildik. İşte sizler ile birlikteyiz. Sirine sitemize bir makale yaza bilme fırsatı bulduk.

Korona Virüsü ve Söylentiler.

Çin den yayılan bu virüs bir çok ülke ve kişi tarafından labaratuvarda üretildi ve bilerek yayıldı diyerek,Maliyeti Çin hükümetine mal etmeye çalışıyorlar. Evet şahsi fikrim bu virüs elle yapılan bir virüs Ama bizler şirine ailesi olarak bu işin arkasında mutlaka abd binde olduğunu düşünüyoruz. Abd nin dünya ve Çin devletine karşı hüsümeti ve düşmani tavrı, ülkelere karşı uyguladığı zulüm yıllardır ortada.

korana döneminde evde kal şirine

Abd nin bir canlıya canlı gözü ilebakmadığını dünya biliyor. Şirine ailesi olarak bizde düşünüyoruz ki. Abd kendi çıkarları olduğu sürece hiç bir şeyi umursamadığı, hatta kendi vatandaşlarından bile bir çoğunu feda edebileceği

Sirine

Sirinler

görünen bir gerçek. Abd Orta doğuda ve sömüre bileceği her ülkeye karşı davranışları insancıl olmayan muameleleri ortada. Yıllardır her meselede bir yaralı parmağı sarmadığı, yaralı parmağı sarmak amaçlı gittiği her ülkede sömürgecilik yaptığı, her ülkede menfaat gütdüğü yıllardır gördüğümüz meseleler. Savaşın,göz yaşının,zulmün olduğu yer ülkede. Mutlaka abd yer almıştır. Geçmişe bakarak çıkarttığımız sonuç ise, bu işinde Abd kaynaklı bir iş olduğu aşikardır.

Bu işe birde Çin cephesinden bakarsak; Bu işin en büyük ekonomik zararı Çin tarafına olmuştur. Dünyaya mal satan bir ülke bilerek böyle bir virüsü ortaya salarak, kendi ayağına sıkmaz. Bilerek yapmayacağı aşikar. Ama araştırma yaparken yayılma olasılığını da göz ardı etmemek gerekli. Dünya ülkeleri hele ki Avrupa birliği ülkelerinin. Türkiye ye bakış açısı belli iken düşmanlık yaparken, Türkiye her şeyi geçmişe bırakarak yardım elini düşmanlık eden ülkelere bile uzatmıştır. İnsanlık dersi veren ülkemizden umarız insanlık dersi alırlar.

Biz www.sirine.net olarak Türkiye cumhuriyeti devletinin bu davranışını anlasalar da anlamasalar da Büyük birinsanlık dersi verdik dünyaya. Hep birilerinin ülkesinde ki zenginliklerde gözü olan devletlerin anlaya bileceği bir durum değilse de Allah bilsin yeter diyoruz. Evde kal Türkiye diyerek bizde şirine ailesi olarak, Şirinler filmi gibi şirin bir hayatta yaşaya bilmeniz için bu gerekli. Evde kalalım ki yarınlarımız için daha güvenli bir gelecek için bu gerekli.