Mart 23, 2021

Dünya ile sohbet omegla

ile admin

Dünya ile sohbet omegla sitesi ile sizlere pandemi döneminde evde sıkılmama hizmeti vereceğiz. Malumunuz  dünya büyük bir covid 19 salgını ile boğuşuyor. Toplu halde bir yerlerde bulunmak tehlikeli. Hem kendi sağlığımız için, hem karşımızdaki insanların sağlığı için, bir arada olamıyoruz. İşte bu durumlar da devletler bazı tedbirler uyguluyor. Bunların  başında da “evde kal”  çağrıları geliyor. Evde kal demek  sokağa çıkma demek.

Okula gitme, işe gitme demek. Ama diğer yandan hayat devam etmek zorunda. 3-5 gün, 3-5 hafta veya 3-5 ay değil,  bir buçuk yıldır evdeyiz. Sıkıldık, işlerimiz aksadı, eğitimden uzak kaldık. Dünya ile sohbet omegla dediğimiz uygulama ile bunu aşa biliriz. Nasıl mı?  birlikte uygulamayı inceleyelim.

Dünya ile sohbet omegla okullar için sınıf.

Omegla sohbet uygulamasında normal rastgele chat uygulamalarını,  unutun. Bir sesli sohbet sitesi düşünün.  Bir okulda kaç sınıf var ise o sınıf kadar oda aça bilirsiniz. Örneğin 1A  sınıfı için bir oda, 1c veya 4B sınıfı için, her sınıf için bir oda açacaksınız. Bu  sınıfların öğretmenleri ve öğrencileri o sohbet odasına girecek. Ders veren öğretmen de, ders dinleyen öğrenciler de bir birini online göre bilecekler. 

Sirine

Sirinler

Ders anlatan öğretmen mikrofonda olacak. Öğrenciler kendisini hem görecek, hem işitecek. Eğer söz vermek istediği öğrenci  veya, söz almak isteyen öğrenci olursa elini kaldıracak. Öğretmen omegla sitesinde mikrofonu bırak tuşuna basarak, mikrofonu öğrencinin almasını sağlayacak. Böylece söz alan öğrenci öğretmene söylemek istediğini söylerken,  Bütün sınıf da olan arkadaşları da duya bilecek. Bu sohbet odalarında sınıfa döndürüldüğünde aynı anda 50-100 kişi arası öğrenci gire bilir.

Omegla iş yerleri için toplantı salonu.

Pandemi süresinde en büyük zarar gören ve ülkelerin ekonomisini de derinden etkileyen unsur. Ticaret. ticari faafliyet ve pazarlama işlerimizi, personelle bir araya gelemediğimiz zamanların açıklarını, bu uygulama ile kapata biliriz. Yine okul sisteminde olduğu gibi, toplantıyı yöneten kişiler ve, katılımcılar, aynı anda live chat durumunda ola bilir. Yani kamera aça bilir. Toplantıyı yöneten mikrofonla konuşurken, katılımcılar omegla panel sayesinde,  hep göre bilir. hem patronun direktiflerini sahada uygulaya bilir.

Ya da, kendi alt birimleri ile yapacağı toplantıya aktara bilir. Böylece bir kapalı alana girme,hastalık kapma ve bulaştırma riskinden kurtulmuş olunur. Bu uygulama ile üretim harici, bir araya gelinen işler görüle bilir.

Omegla uygulaması pandemi de nasıl kullanılır?

Omegla sitesi olarak tasarlanmayacak. Daha çok sesli sohbet panelleri kullanılmalı. Fakat girişler omegla  kadar rahat hale getirilmeli. Girişte isim istemeli. Üyelik şart olmamalı. Ama isteyen, üyede ola bilmeli. Bir öğretmen, ÖĞRETMEN olarak omegla odasına girer. Öğrencileri de kendi isimleri ile girer ise. Bir odada sınıf gibi ders anlatıla bilir. Bir site kurup, o sitede sayıca çok oda bulundurabilirsiniz.  Gerçekçi olsun diye, Öğretmenler odası. Müdür odası gibi odalarda kura bilirsiniz. Müdür odasında müdür bekler.

Bir işi olan müdür odasını tıklayarak, müdürle bire bir sohbetini edebilir.  Aklınıza gele bilecek her isim de oda aça bilirsiniz,  hatta her sayıda bile aça bilirsiniz.  Böylece bir okulu, bir iş yerini omegla sitesine taşıya bilirsiniz.

Böylece dersler sınıf ortamında gibi, toplantılar iş ortamında gibi yapıla bilir. Psikolojik olarak pandemi dende uzak kalmış oluruz. Dünya ile sohbet omegla siteleri, dünya ile irtibatta tutar.