Nisan 17, 2021

Avrupa’da ırkçılık

ile admin

Avrupa’da ırkçılık önüne bir türlü geçilemeyen sorun. Sizlere daha önceki makalelerimiz de, bahsetmiştik. Dünyanın gündeminden konulara da eğileceğiz diye.İşte dünyanın en büyük sorunlarından birisi “Irkçılık” Dünya bu insan ayrımcılığının önüne geçemiyor. Dini ile, dili ile, ırkı ile rengi ile insanları birbirinden ayıran topluluğun adı oldu Avrupa. Dini gereği başını kapatana ayrımcılık Avrupa’nın her ülkesinde uygulanmaya başladı. Abd de İnsanlar rengi siyah ve beyaz diye itilip kalkılıyor. Sonra da, DEMOKRASİ DERSİ VERMEYE KALKIYORLAR. Bu ırkçılık Avrupa nın en büyük sorunu. Avrupa ülkelerinin başta gelenlerinden Almanya ve Fransa bu ayrımcılığın başını çeken ülkeler. En büyük ırkçılık inançlara göre yapılıyor. Benim dinimden değilsen, farklısın, deyip ayrımcılığı aşikar yapar oldular.

Almanya’da ırkçılık.

Avrupa birliği üyelerinin en sözü dinlenen ülkesi Almanya ırkçılık da örnek alınır olmuş. Almanya sözde özgürlük ve ab de ırkcılıkdemokrasi ülkesi diye adlandırır kendilerini. Bunun yanında ülkede yaşanan, ırkçılık korkutucu boyutları geçti, endişe verici duruma geldi. Nerede ise insanlar bir birinin kuyusunu kazar oldu. Çok uzun süredir bir birine tahammülü olmayan bir ülke oldu Almanya. Çok sayıda ülkeden göç alan Almanya, göç eden milletlere resmen zulüm ediyor. İbadet alanlarının yakılması, ibadeti gereği kılık kıyafetinden dolayı, hor görülme daha neler neler. Almanya ekonomisine katkıda bulunmaları göz ardı edilen, iş yerlerini yakarlar. Hepsi Almanya’da olurken. A.B üye ülkeleri bunun önüne geçecek ne kanunları uyguluyor, nede önüne geçiyorlar. Bunun yanında dünyaya da İnsan hakları diye ders vermeye kalkıyorlar. HADDİNİZİ BİLİN; KENDİNİZE BAKIN derler insana.

Avrupa’da ırkçılık Fransa.

A.B ülkelerinden Fransa da Almanya’dan aşağıya kalmaz. Fransa vatandaşı olmayan, her türlü yabancılığa karşı duruyorlar. Bu bahsettiğimiz ülkeler, özgürlük ve insan hakları denildiğinde de Kendilerinden başkası akıllarına gelmez. Irkçılığın beşiği haline gelen ülkeler sıralamasında saya bileceğimiz ülkeler. Avrupa’da ırkçılık önüne geçilemez bir hale geldi bile. Bu olay zamanla iç savaşa kadar gidecek duruma geldi. ABD de daha geçen yıl siyahi bir vatandaşın, polis tarafından öldürülmesi işin boyutunu değiştiriyordu.

Dünyanın her ülkesi İnsanlık dersini Türkiye’den almalı. Her ırktan, milletten,dinden insanlar ile birlikte, bir arada yaşamayı becere bilen ülke Türkiye. Bununla birlikte 4 milyon Suriyeli misafire de, kucak açmış, sofrasını paylaşmış bir millet.