Türkiye Ve Başkanlık sistemi

Etiketler:

Türkiye Ve Başkanlık sistemi

Türkiye Ve Başkanlık sistemi Ülkemizde başkanlık denildiğinde ayağa kalkan kişiler neye niye neden ayağa kalktıklarının farkında bile değiller.Türkiye de sivil toplum örgütleri veya siyasi partiler bir şeye karşı çıkmaları için illede doğrumu yanlış mı bakmak araştırmak veyahutta teklifi getiren kişi veya siyasi partiye sorma,bilgi alma vs gibi bir alışkanlığa sahip değiliz.Bir siyasi partiye karşı iseniz o siyesi partinin yaptığı her şeye karşısınızdır anlayışı ile muhalefet yapılıyor.Bir ülkede hükümet olan siyasi partinin yaptığı hastaneye, köprüye,yollara,silaha,uçağa,Halkı refaha kavuşturacak reformlara karşı çıkan bir siyasi muhalefet vs stk Bizim ülkeden başka bir ülkede bulmak mümkün değildir.Yapılan işe veya icraata değil yapan kişiye bakılır ve ben bu kişiye oy vermiyorum bunu bu yapıyor ise ben muhalefet olmam lazım gibi bir salakca saçma bir politika bir muhalefet izliyoruz.

Bir hükümet Bir yerde hastahane inşa edecek diye düşünelim o siyasi partinin muhalefeti ise bana göre bu hastane niye şehrin dışında neden hastaalra uzak yapılıyor? diye eleştirsin ama eleştirir iken şunuda yapa bilmeli alternatif daha geliştire bielcek fikirler suna bilmeli.”bunlar hastahane yapıyor milletimizi hasta edecekelr” diye bir mantık güderek yapılacak olan eleştiri ve muhalefet saçma ve salakca değil midir? İşte bizim ülkemizde siyasi muhalefette stk ların yaptığı muhalefetlerde aynen bu mantıkta yürüyor. Bu zamana kadar bir mermi imal edemeyen ülkemizde silah yapılıyor insansız hava aracı yapılıyor yazılımlarını dahi kendimiz yapıyoruz diye bilirmiyiz ki Silah yapıyoruz demek ki bu hükümet savaş istiyor. Denilemez çok akılsızca olur dimi ? ama ne yazık ki şuan ülkemiz de yapılan muhalefet aynen bu mantıklı bir muhalefet.Yapılan veya planlanan bir projeye çamur atmak ama oysa ki bizim muhalefette o projeye kafa yorsa ve bu proje tamam ama şu kısımları şöyle olsa halka daha faydalı ülke ekonomisine daha etkili olur diye muhalefet yapılsa hem o proje daha da gelişir ve halkın daha da faydasına olacaktır.

Sirine sohbet ve eğlence sitesi olarak site kullanıcılarımız bu konuda fikirleri üç aşağıya beş yukarıya bu şekildedir. Muhalefetten gelen ses şu “Türk Milleti Başkanlık sistemine karşı” Tamam karşı madem karşı mecliste destek verin referanduma gidecek oranda oylayın halk ta buna karşımı değil mi? bunun kararını halk versin hem halk karşı eminsin ama hem başkanlık sisteminin halka götürülmesine karşısınız..Bu nasıl bir lahana turşusu be

Türkiye Ve Başkanlık sistemi ile Benzer Yazılar:

29 Ekim 2016 Saat : 7:25

Türkiye Ve Başkanlık sistemi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

şirinler Son Yazılar FriendFeed

Kategoriler

Son Yazılar

seslikal - sesliduy
seslikal sesliduy sesli chat