Türkiye Cumhuriyeti Başkanı


Türkiye Cumhuriyeti Başkanı

Türkiye Cumhuriyeti Başkanı; Bir bakın kelime nasılda yakışıyor.Başkanlık sistemi Türkiye gündemine yine geldi. Özal’ında hayali düşüncesi planı olan ve daha önceleri de düşünülen ama bir türlü uygulamaya konamayan Chp gibi bir parti olduğu sürece her şeyin önü kesilen Türkiye için faydalı olacak neler yapılmış ise hepsinin önünde bir set olan cumhuriyet halk partisi ve partililer 2 inci boğaz köprüsünün yapılacağı zamanlarda boğazın karşılıklı kıyılarında ellerinde pankartlar ile “istemeyiz” istemiyoruz diye eylemlerde bulundular ama yapıldı ve iyi kide yapıldı 3 üncü boğaz köprüsü yapılırken de senaryo aynı idi istemeyiz de istemeyiz…ama şükür oda yapıldı ve hizmete girdi Ülkede yapılacak olan olumlu ne var ise chp mutlaka istemiyor. Aslında chp gibi bir parti var iken hükümet partilerinin işi kolay çrneğin; bir iş yapacaksınız ve ülke için menfaatli mi değil mi diye çekingede iseniz yapacağınızı duyurun eğer chp karşı ise bilin ki ülke için faideli ve o icraati gerçekleştirin. Cumhuriyet tarihi boyunca Ülkeye bir çivisi dahi olmayan yapılan hizmetleri de baltalayıp yapılmaması için elinden gelen bir parti var ise işte CHP.

Başkanlık sistemi tartışılıyor mhp bize göre çok mantıklı bir yaklaşım içerisinde söylemi aynen şöyle ” biz başkanlık sistemini istemiyor olsak ta millete gitmesinden yanayız, millet ne derse o” diyen Bahçeli’yi de kendisine düşman eden chp buna da karşı.muhalefet olmayı herşeye mualif olmak sanan bir chp mantığı var diyecem ama bu mantık değil mantıksızlık bir iş yapğılırken muhalefetin görevi o işe daha fazlasını katmaktır ama chp ise hiç bir şey istememekten yana..musul kerkük Türkiye ye verilecek deseler CHP istemeyiz deyip anayasaya aykırı diyecek anayasa mahkemesine gidecek.Bir parti çok partili sisteme geçildik ten sonra bir kere iktidar olamamış ise bir kere kendisine sormazmı biz nerede yanlış yapıyoruz diye ama nerdeee… DArbe kalkışmasında yeni kapı ruhu dediler oda bu ruha katıldı bana göre amacı şu idi ” ulen hayatta bu kadar kalabalık bir topluluk bulamam bir kerede olsa böyle bir kalabalık ta konuşayım” ve konuşma dan iki gün sonra darbe yapanları darbecileri ve darbeden tutuklananları savunur oldu. Bir kere olsun doğruya doğru de bir kere olsun alkışla kıvırıp durma bu milelt de sana da bir kere olsun iktidfar şansı versin ama imkansız. Her seçimde bu sefer bu sefer bu sefer diye kendi seçmenini sallayan oyalayan chp seçmeni ne de akıl erdirmek imkansız. Mhp ülkücülüğün biraz dışına çıktığında hemen seçmeni oy vermeyerek cezalandırıyor bir kere chp ye ceza verin cezalandırın da kendine gelsin parti yönetimi ama bunuda düşüne bilecek kaapsite sanırım seçmenlerinde yok. Bir bakın hdp bu ülkeye hayırlı bir rüya görür mü? veya hayırlı olan bir şeyi ister mi? kendi bölgesine hizmet götürülmesini dahi istemeyen ülke için iyi birşey ister mi? asla istemez istemedi de eeee chp başkanlık sistemine hayır diyen kim hdp ve chp :D:D:D peki referandumalr da hayır diyen kim chp, hdp, mhp ama mhp bu yanlışlardan döndü niye seçmeni haddini bil kendine gel dedi ders verdi ve mhp bu seçimlerde oyunu artıracak göreceksiniz işte chp bunu beceremiyor hiç birseyi beceremediği gibi.

Önümüzde başkanlık sistemi seçimleri var büyük bir çoğunlukla da kabul edilecek göreceğiz ve şu cümlelere şimdiden alışalım. Türkiye başkanı, Türk cümhuriyeti başkanı, başkan erdoğan, başkan Recep Tayyip Erdoğan gibi kelimelere yabancı kalmayın

Türkiye Cumhuriyeti Başkanı ile Benzer Yazılar:

20 Ekim 2016 Saat : 8:22

Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

şirinler Son Yazılar FriendFeed

Kategoriler

Son Yazılar

seslikal - sesliduy
seslikal sesliduy sesli chat