Home » Makale » sohbet diğer deyişle söyleşi

sohbet in farklılıkları çeşitleri vardır sesli sohbet, yazılı sohbet veya birde Bir yazarın, kişisel görüş ve düşüncelerini fazla derinleştirmeden, muhatabıyla konuşuyormuş hissini verecek bir üslûpla makale plânında yazdığı fikir yazısına sohbet (söyleşi) denir.Sohbet, makaleden üslûp yönüyle ayrılır. çoğunlukla, günlük konuların işlendiği sohbet yazılarında senli benli bir anlatım yolu seçilir, hatıralardan, halk fıkralarından, nüktelerden, özlü sözlerden yararlanılır.
Makaleye benzer bir yazı türüdür. Konusu daha çok genel ya da günlük sanat olaylarıdır. Fakat konu, tez ve savunma amacı güdülmeden ve karşılıklı konuşma havası içinde, sıcak bir dille yazılır. İnsanlar karşılıklı konuşmayı sevdiklerinden, söyleşi türündeki yazıları okumayı severler. ”bu örneğin aynını yazarak değilde sesli sohbet şeklinde anlatsa idik buna sesli sohbet veya sunum da diye bilirdik”İyi bildiği ve herkesin ilgilendiği bir konuda çoğu kişi söyleşi yazabilir. Bunun için bir konuda, ne söyleneceğini bilmenin yanı sıra, nasıl söyleneceğini bilmek gerekir. Söylenecekler, küçük şakalarla daha çekici duruma getirilebilir. İyi bir dinleyici olmak, iyi bir söyleşi yazmak için önemlidir. Usta bir söyleşi yazarı çok ağır konuları bile herkesin okuyup anlayabileceği bir duruma getirir.
Sohbet;sesli sohbet veya işaretle veya yazılı sohbet insanın tarihi kadar eskidir sohbet bir birini ifade şeklidir seslide olsa sesli sohbet de olsa şekillerde olsa karşımızdaki veya kişilerle yapılır

0 thoughts on “sohbet diğer deyişle söyleşi

 1. TUBA diyor ki:

  -Bilgisayarın en iyi arkadaş olduğuna inanma,
  sesli sohbet

 2. UMUT diyor ki:

  index sayfasının title kısmında “index” yazısı kalmış.. TYTZ yazılması unutulmuş
  sesli chat sitesi

 3. ORHAN diyor ki:

  -Bilgisayar kullanılmadığı durumda, iş yaşamında ve/veya çalışma alanında zorluk
  sesli chat sitesi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*